Mieszkańcy kontra Rada Miasta - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa


 
Poniedziałek, 17 grudnia 2018
Wybierz miasto na mapie
Mieszkańcy kontra Rada Miasta
Data dodania: 2017-12-18 10:50:07
Mieszkańcy kontra Rada Miasta
Źródło zdjęcia: facebook.com/ radiolodz.pl/
Do kiedy miasto przedłużyło dzierżawę terenu?

Zdaniem łodzian mieszkających w najbliższej okolicy, tor offroad’owy powstał z naruszeniem przepisów budowlanych. Według nich doszło także do bezprawnej wycinki drzew. Jednak jak wyjaśnia przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Kacprzak, na razie służby sprawdzają, zastrzeżenia mieszkańców.

–„ Sam tor jest dużą wartością dodaną, to dobra promocja dla naszego miasta. Odbyły się wspaniałe zawody. Na wiosnę są już planowane kolejne.
. Zgodnie z przepisami, dzierżawcy muszą dopełnić wszelkich formalności, aby ten tor mógł normalnie funkcjonować” - dodał Kacprzak.

Mieszkańcy skarżyli się na działanie toru m.in. do Rady Miejskiej. Ich skarga została jednak uznana tylko w części za zasadną – radni zgodzili się jedynie, że organizatorzy toru nie przestrzegali wyznaczonych godzin jego funkcjonowania. Z takiego rozstrzygnięcia niezadowolony jest radny PiS Łukasz Magin.

–„ Nie zgadzam się z tym, że większość radnych z Platformy Obywatelskiej i Sojuszu Lewicy Demokratycznej nie widzi wyciętych drzew. Nie mogę się pogodzić również z tym, że na tym torze
wykorzystywane są zużyte opony, czy też inne odpady w sposób niezgodny z interpretacją i z rozporządzeniem ministra środowiska” - powiedział Magin.

Źródło informacji: radiolodz.pl/A.W.
Tagi: Łódź, Rada Miasta, offroad
go to top