Medalowy początek - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa


 
Poniedziałek, 17 grudnia 2018
Wybierz miasto na mapie
Medalowy początek
Data dodania: 2017-12-21 09:27:05
Medalowy początek
Źródło zdjęcia: uml.lodz.pl
W Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej odbywają się Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w Pływaniu. Pierwszego dnia rywalizacji łódzcy zawodnicy zdobyli cztery medale.

Podwójnym sukcesem pływaczek UKS 190 zakończyła się walka na 800 m dowolnym. Złoto wywalczyła Paulina Piechota (8:26.14), a srebro Aleksandra Knop (8:39.63), która przy okazji ustanowiła nowy rekord Polski do lat 14. Niewiele brakowało, by na podium znalazła się również trzecia zawodniczka UKS 190. Karolina Piechota (8:43.37) brązowy medal przegrała o siedem setnych sekundy!

Knop wywalczyła również brąz na 200 m zmiennym (2:13.18).
. Na tym dystansie zwyciężyła Alicja Tchórz (2:10.58), która do Łodzi przyjechała prosto z Kopenhagi, gdzie zdobyła wicemistrzostwo Europy na 50 m grzbietowym. – Bardzo się cieszę z tego medalu, bo nie zawsze z tych dużych imprez udaje się przywieźć jakiś krążek. Ten medal jest zwieńczeniem sezonu, który nie był dla mnie łatwy. Skręcona kostka postawiła duży znak zapytania przy występie na mistrzostwach Europy. Wszystko zakończyło się jednak lepiej, niż mogłabym sobie wymarzyć – powiedziała Tchórz.

Na najniższym szczeblu podium w Zatoce Sportu stanął również Jakub Kraska z KU AZS PŁ – trzeci zawodnik na 400 m dowolnym. O podium otarli się natomiast Filip Wypych z AZS UŁ na 50 m dowolnym i Jakub Balcerak z MKS Trójka na 200 m grzbietowym. Obaj kończyli rywalizację na czwartych miejscach. W konkurencji Balceraka zwyciężył Radosław Kawęcki – srebrny medalista ME w Kopenhadze. - To był chyba już dziesiąty medal jaki zdobyłem na mistrzostwach Europy, ale chyba najważniejszy, ponieważ nie przygotowywałem się specjalnie do tej imprezy. Półtora miesiąca temu urodziło mi się dziecko, więc poświeciłem się rodzinie. Widać jednak, że mogę walczyć nawet wtedy, gdy nie jestem dobrze przygotowany. To zasługa głowy, a nie mięśni – podsumował Kawęcki.

Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w Pływaniu zakończą się w piątek. Każdego dnia o godz. 9 rozpoczynają się wyścigi eliminacyjne, a o godz. 17 sesja finałowa.uml.lodz.pl/AG
Tagi: medale, Zatoka, Sportu, Politechnika, Łódzka, pływanie,
go to top