Zakochani w van Goghu w Domu Literatury - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa


 
Poniedziałek, 17 grudnia 2018
Wybierz miasto na mapie
Zakochani w van Goghu w Domu Literatury
Data dodania: 2017-12-29 10:20:37
Zakochani w van Goghu w Domu Literatury
Zakochani w van Goghu w Domu Literatury Zakochani w van Goghu w Domu Literatury Zakochani w van Goghu w Domu Literatury Zakochani w van Goghu w Domu Literatury
Źródło zdjęcia: Dom Literatury w Łodzi
Tylko do 8 stycznia w Domu Literatury w Łodzi można oglądać prace artystów współtworzących film "Twój Vincent" z Wrocławskiej ekipy filmu, tzw. «czarno-białych».
.


Dom Literatury w Łodzi, ulica Roosevelta 17, Wstęp wolny.

Na wystawie pokazane są prace artystów ilustrujące techniki użyte w filmie, jak również prace na podstawie których artyści zostali wybrani do projektu, wraz z komentarzami odnoszącymi się do filmu.
Zobaczymy tu inspiracje Van Goghiem, prace laserunkowe malowane płaską plamą z czarno białych ujęć i prace ekspresyjne malowane szybkimi pociągnięciami pędzla charakterystyczne dla kolorowych klatek filmowych.
W wystawie uczestniczy pięcioro artystów, w tym Yoko Koga z Japonii, troje z wystawiających prace artystów dostało się do grona wybranych dwudziestu jeden ze stu dwudziestu malarzy filmu, których prace reprezentują film na wystawie Loving Vincent, obecnie goszczącej w Den Bosch, rodzinnym mieście van Gogha, która to wystawa będzie podróżować po całym świecie reklamując film.


DL w Łodzi / MG
Tagi: Dom Literatury w Łodzi, wystawa, malarstwo, Vincent Van Gogh, film, Twój Vincent
go to top