Są zarzuty dla 70 letniej lekarki - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa


 
Poniedziałek, 17 grudnia 2018
Wybierz miasto na mapie
Są zarzuty dla 70 letniej lekarki
Data dodania: 2017-12-29 13:45:33
Są zarzuty dla 70 letniej lekarki
Źródło zdjęcia: pixabay
Podejrzanej grozi kara 5 lat pozbawienia wolności.

Kobietę do szpitala w Rawie Mazowieckiej przewiozła rodzina, pokrzywdzona miała kaszel i problemy z oddychaniem. Wydarzenie dotyczy dnia 27 marca 2015 roku. Po trzech dniach w szpitalu stan pacjentki się pogorszył, doszło do utraty przytomności. Po zaintubowaniu kobieta odzyskała przytomność, zapadła decyzja o przewiezieniu jej na OIOM w Brzezinach.

W Informacji Prasowej, Prokuratury Okręgowej w Łodzi, czytamy: „Pacjentka w trakcie przewozu znajdowała się na wymuszonym, kontrolowanym oddechu i była pod nadzorem lekarza.
. Po przyjeździe do szpitala w Brzezinach lekarka pogotowia udała się do Izby Przyjęć pozostawiając chorą pod opieką ratownika medycznego. W trakcie jej nieobecności, która trwała kilka minut, stan chorej uległ gwałtownemu pogorszeniu, tj. nastąpił spadek saturacji. Pomimo faktu, że obecny przy chorej ratownik medyczny podjął czynności zaradcze, spadek saturacji postępował. Z uwagi na wątpliwości co do sprawności respiratora ratownik rozpoczął wentylację ręczną za pomocą worka typu Ambu. Zabiegi te nie przyniosły oczekiwanych rezultatów i doszło do zatrzymania krążenia. Jak się później okazało, przyczyną komplikacji było niewłaściwe położenie rurki intubacyjnej.

W toku śledztwa nie zdołano jednakże ustalić, czy sytuacja ta wynikała z niewłaściwie przyprowadzonych procedur intubacyjnych, czy wysunięcia rurki na późniejszym etapie. 32 – latka doznała trwałego niedotlenowego uszkodzenia układu ośrodkowego nerwowego, które doprowadziło do śpiączki mózgowej powikłanej zapaleniem płuc, w wyniku czego w dniu 26 kwietnia 2015 roku zmarła”. Podczas przesłuchania lekarka odmówiła składania wyjaśnień, przyznała się natomiast do błędu, który polegał na opuszczeniu karetki, w której znajdowała się pacjentka.

Źródło informacji: Prokuratura Okręgowa w Łodzi/A.W.
Tagi: prokuratura, Brzeziny, lekarka
go to top