MARATON CZY PÓŁMARATON? W ŁODZI MOŻESZ ZDECYDOWAĆ W TRAKCIE BIEGU! - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa


 
Poniedziałek, 17 grudnia 2018
Wybierz miasto na mapie
MARATON CZY PÓŁMARATON? W ŁODZI MOŻESZ ZDECYDOWAĆ W TRAKCIE BIEGU!
Data dodania: 2018-01-08 09:16:49
MARATON CZY PÓŁMARATON? W ŁODZI MOŻESZ ZDECYDOWAĆ W TRAKCIE BIEGU!
Źródło zdjęcia: biegampolodzi.pl
Chcesz przebiec maraton na wiosnę, ale nie wiesz czy dasz radę? W Łodzi możesz podjąć decyzję nawet w trakcie biegu! W tym roku w Łodzi w ramach DOZ Maratonu odbędzie się także półmaraton.

Przez pierwsze osiemnaście kilometrów trasy maratonu i półmaratonu przebiegają identycznie, a uczestnicy biegną razem. Później trasy obydwu biegów się rozchodzą – mówi Michał Drelich, dyrektor DOZ Maratonu Łódź. - Aż do tego momentu każdy uczestnik maratonu będzie mógł zmienić dystans i skierować się na metę w Atlas Arenie już po 21, a nie 42 kilometrach. Swojej decyzji nie musi wcześniej nikomu zgłaszać. Co więcej na mecie otrzyma medal ukończenia półmaratonu i zostanie sklasyfikowany na tym dystansie – dodaje.
.

Organizatorzy DOZ Maratonu Łódź przygotują większą liczbę medali na dystansie półmaratonu, więc nie ma ryzyka, że zabraknie ich dla osób, które zmienią dystans w trakcie zawodów.

W DOZ Maratonie Łódź obowiązuje limit 2000 uczestników, a w Półmaratonie Łódź może pobiec maksymalnie 3000 osób. W ciągu trzech tygodni od uruchomienia zapisów do największej imprezy biegowej w województwie łódzkim zgłosiło się łącznie już ponad 1700 zawodników z kraju i zagranicy.

W 2018 roku DOZ Maraton Łódź odbędzie się w dniach 13-15 kwietnia. W ramach tego trzydniowego wydarzenia oprócz maratonu i półmaratonu odbędzie się także szereg imprez towarzyszących takich jak bieg na 5km, Sztafeta Ekiden, Kids Run oraz targi sportowe w Atlas Arenie.

Sponsorem tytularnym zawodów jest DOZ S.A., a partnerem strategicznym Miasto Łódź.

Więcej informacji o DOZ Maratonie Łódź można znaleźć na stronie internetowej www.lodzmaraton.pl oraz na facebook.com/lodzmaraton.

biegampolodzi.pl/AG
Tagi: maraton, półmaraton, Łódź, Drelich, Atlas, Arena,
go to top