Mroźny bieg CITY TRAIL w Łodzi - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa


 
Czwartek, 17 stycznia 2019
Wybierz miasto na mapie
Mroźny bieg CITY TRAIL w Łodzi
Data dodania: 2018-01-16 09:37:40
Mroźny bieg CITY TRAIL w Łodzi
Źródło zdjęcia: biegampolodzi.pl
Druga niedziela 2018 roku była dla łódzkich biegaczy okazją, by sprawdzić się na przełajowej, 5-kilometrowej trasie CITY TRAIL w Parku Baden-Powella. Mimo braku śniegu, kilkustopniowy mróz przypomniał zawodnikom, co oznacza zimowe bieganie. Trzecie zwycięstwo w edycji odniósł Wojciech Sowik. W rywalizacji kobiet – również po raz trzeci w sezonie zwyciężyła Monika Kaczmarek.

Wojciech Sowik ma na koncie cztery biegi, w tym trzy zwycięstwa i jedno drugie miejsce, co oznacza, że jest bardzo bliski triumfu w klasyfikacji generalnej cyklu – podobnie, jak przed rokiem. Czas Wojtka to 15:42. Drugie miejsce zajął Paweł Kopaczewski (czas 16:38), a trzeci był Jarosław Omakowski (wynik 16:39).

W rywalizacji pań jako pierwsza na mecie pojawiła się Monika Kaczmarek (czas 17:46). – Warunki były zdecydowanie lepsze niż przed miesiącem, kiedy na trasie mieliśmy zamarznięte i niekiedy śliskie błoto – podkreśliła na mecie zwyciężczyni. – Na razie jestem na etapie budowania bazy pod mocne bieganie, ponieważ po roztrenowaniu byłam przeziębiona i dłużej wdrażałam się do treningu.
. Dlatego też na ten moment nie mam wyklarowanych planów startowych. Myślę o wiosennym maratonie, ale ostateczne decyzje jeszcze przede mną.

Drugą lokatę wywalczyła Zuzanna Mokros (18:49), a trzecia była Justyna Grzywaczewska (19:55).

W zawodach debiutował Karol Pawelus. - To nie jest tak, że nigdy w życiu nie biegałem. Od 10 lat trenuję boks, więc swobodnie przebiegam 15 km, po prostu do dzisiaj nigdy nie startowałem w zorganizowanych zawodach. Namówił mnie kolega, który też boksuje. Stwierdziłem, że jest niedziela, mam wolne, więc czemu nie. Ostatecznie on nie przyszedł, a ja wystartowałem i pobiegłem te 5 km w niespełna 24 minuty. Myślę, że mogłem szybciej, ale nie jest źle – podsumował na mecie biegacz. - Ludzie się tak bardzo emocjonują biegami, że coś w tym musi być. Ja lubię biegać w towarzystwie, a na co dzień mam kłopot, by trenować z kimś, więc zawody to dobra okazja, by pobiegać w grupie. Całkiem prawdopodobne, że to nie były moje ostatnie zawody – dodał zawodnik trenujący w klubie UKS Włókiennik Łódź.

Linię mety biegu głównego minęło 351 zawodników. Tradycyjnie zawodom dla dorosłych towarzyszyły biegi dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior. W pięciu kategoriach wiekowych wzięło udział łącznie 117 młodych sportowców.

Kolejne zawody serii CITY TRAIL odbędą się: 11 lutego i 11 marca. Uroczyste podsumowanie jest zaplanowane na koniec marca. Będzie to oddzielna impreza, w charakterze gali, podczas której wręczone zostaną pamiątkowe medale dla biegaczy, którzy ukończą co najmniej 4 biegi, a także nagrody dla najszybszych zawodników.

biegampolodzi.pl/AG
Tagi: bieg, CITY, TRAIL, Łódź,
go to top