Poznał ją przez Internet - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa


 
Czwartek, 17 stycznia 2019
Wybierz miasto na mapie
Poznał ją przez Internet
Data dodania: 2018-01-16 11:18:09
Poznał ją przez Internet
Źródło zdjęcia: lodzka.policja.gov.pl
Romantyczny początek i smutne zakończenie.

10 listopada 2017 roku 23-letni mieszkaniec Łodzi i jego nowa dziewczyna, poszli do banku. Od jakiegoś czasu planowali wspólne zamieszkanie. Ponieważ nie było ich na nie stać, dziewczyna nalegała, by jej nowy partner wziął kredyt. Udało jej się przekonać chłopaka. Poszli do banku i pobrali 11 tysięcy złotych. Po drodze mężczyzna wypłacił jeszcze 4 tysiące z bankomatu. Gdy szli ulicą Piłsudskiego, w jednym z zaułków 23-latek został zaatakowany gazem, a idącej z nim kobiecie napastnik wyrwał torebkę w której miała całą gotówkę. Pokrzywdzony pobiegł za sprawcą, ale niestety zgubił go. Gdy wrócił w miejsce napaści okazało się, że jego partnerki już tam nie ma.

Napisała mu jednak SMS-a, że sama postanowiła odnaleźć sprawcę. Kobieta miała gonić napastnika godzinę, bezskutecznie.
. I to był dopiero początek nieszczęść 23-latka! Nie dość, że stracił mnóstwo pieniędzy, to okazało się, że padł ofiarą intrygi kobiety, którą niedawno poznał. Kiedy mężczyzna zrozumiał co się stało zgłosił rozbój policjantom. Sprawą zajęli się kryminalni z I Komisariatu KMP w Łodzi. Od samego początku nie do końca jasna była dla funkcjonariuszy rola 23-latki w całym zdarzeniu. To kobieta namawiała pokrzywdzonego, by wziął kredyt, wypłacił gotówkę z bankomatu, a później nalegała, by ten całe 15 tysięcy schował do jej torebki.

Podejrzane było również to, że po zdarzeniu na około godzinę zniknęła. 23-latek wypytywany przez policjantów o swoją znajomą sam przyznał, że właściwie to niewiele o niej wie. Poznali się we wrześniu przez Internet. Nie znał jej rodziny, ani adresu zamieszkania. Funkcjonariusze w toku śledztwa ustalili, że dziewczyna często przebywa w jednej z restauracji na Widzewie. Tam też 12 stycznia 2018 roku została zatrzymana. W rozmowie z policjantami przyznała, że sprawca napaści jest jej byłym partnerem, a całe zajście było przez nią zamierzone. Kupiła dla swojego ex-chłopaka kominiarkę, gaz oraz buty, a nowego znajomego namówiła na wzięcie kredytu. 15 stycznia 2018 roku funkcjonariusze zatrzymali również 25-letniego napastnika.

Mężczyzna przyznał się do kradzieży i potwierdził, że inicjatorką tej napaści była jego 23-letnia dziewczyna. Po zdarzeniu podzielili się pieniędzmi, a część wydali na imprezy. Kobieta usłyszała już zarzut rozboju, za który może grozić kara nawet do 12-lat pozbawienia wolności. Jak się okazało była ona poszukiwana za inne przestępstwo. Sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec kobiety 3-miesieczny areszt. Dziś zarzuty usłyszy również jej wspólnik.

Źródło informacji: lodzka.policja.gov.pl/ A.W.
Tagi: Internet, kredyt, kradzież
go to top