Walka o Puchar Polski bez kibiców. Brak porozumienia trenerów - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa


 
Czwartek, 17 stycznia 2019
Wybierz miasto na mapie
Walka o Puchar Polski bez kibiców. Brak porozumienia trenerów
Data dodania: 2018-01-31 08:57:44
Walka o Puchar Polski bez kibiców. Brak porozumienia trenerów
Źródło zdjęcia: Facebook Grot Budowlani Łódź grafika: Katarzyna Kozłowska
GROT Budowlani Łódź - Polski Cukier Muszynianka Muszyna

W środę 31 stycznia rozpocznie się V runda wstępna Pucharu Polski siatkarek. Na tym etapie rozgrywek w walce pozostały trzy I-ligowe zespoły.
Dziewczyny reprezentujące łódzką drużynę zmierzą się z Muszyną o godzinie 14:00 w Atlas Arenie. To dość nietypowa godzina, ale ma to związek z brakiem porozumienia obu drużyn co do przełożenia spotkania na dzień 1 luty. Będzie to mecz wyjątkowy, bo bez kibiców z powodu uporu rywala.
.

Zaproponowano przełożenie spotkania na dzień 1 luty, jednak trener Muszyny nie chciał się zgodzić, gdyż udowadnia, że wróciliby do domu dopiero w piątek rano, a w sobotę czeka ich ważne spotkanie ligowe z Chemikiem Police, mistrzem Polski. Po drugie, tłumaczenie, że łódzka hala będzie zajęta przez siatkarzy Skry Bełchatów, również nie jest logiczna, bo w tym czasie hala siatkarzy w niedalekim przecież Bełchatowie będzie wolna. Łodzianie mogli zaproponować przeniesienie tam meczu, na co uzyskaliby na pewno naszą akceptację. Po prostu ktoś nie do końca rozumie pojęcie fair play w sporcie – twierdzi szkoleniowiec.

Marcin Chudzik mówi, że pomysł z grą w Bełchatowie jest niepoważny: – Musielibyśmy zapłacić za wynajęcie hali, za hotel, ochronę. A na trybunach też byłoby pusto, bo każdy, kto w tym mieście interesuje się siatkówką, będzie oglądał spotkanie Skry w Lidze Mistrzów.

W końcu wymyślono, że drużyny zagrają w Atlas Arenie, ale cztery godziny wcześniej niż planowano. – Nie chcieliśmy przedłużać konfliktu – wyjaśnia Chudzik. Hala będzie przygotowywana na spotkanie PGE Skry z Dynamem, dlatego nie można zorganizować imprezy masowej. Nie dało się też później rozpocząć gry, bowiem przy pięciu setach zagrożony byłby początek spotkania w Lidze Mistrzów.

ŁÓDŹ WYBORCZA/SPORTOWE FAKTY/AG
Tagi: Grot_Budowlani_Łódź, Polski_Cukier_Muszynianka_Muszyna, Atlas_Arena, pusta_hala,
go to top