Grot Budowlani łatwo pokonały ŁKS Commercecon w siatkarskich derbach Łodzi - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa


 
Niedziela, 24 marca 2019
Wybierz miasto na mapie
Grot Budowlani łatwo pokonały ŁKS Commercecon w siatkarskich derbach Łodzi
Data dodania: 2018-03-29 09:35:25
Grot Budowlani łatwo pokonały ŁKS Commercecon w siatkarskich derbach Łodzi
Źródło zdjęcia: Facebook Grot Budowlani Łódź
Łódzkie derby zawsze elektryzują kibiców, a w tym sezonie doszło do nich po raz trzeci. W grudniu lepsze okazały się siatkarki ŁKS-u Commercecon, nie pozostawiając rywalkom złudzeń. W finale Pucharu Polski w Nysie górą były jednak zawodniczki Grot Budowlanych. W tegorocznej rywalizacji jest więc remis.

Środowa potyczka była okazją do debiutu dla Athiny Papafotiou, która dołączyła do ŁKS-u dopiero kilkanaście dni temu w ramach transferu medycznego za Lucie Muhlsteinovą, która w Nysie nabawiła się poważnej kontuzji.
.

Ełkaesianki sprawiały wrażenie mocno zaskoczonych agresywną grą gospodyń. Słabiutko spisywały się skrzydłowe, na których opierała się gra drużyny. Izabela Kowalińska zakończyła grę z 13-procentową skutecznością, Regiane Bidias z 16-procentową. Bez ich dobrej postawy ŁKS staje się drużyną przeciętną, bo zmienniczki są słabsze, choć w trzecim secie pokazały się z dobrej strony, ale wtedy niewiadomą była tylko różnica na koniec.

Za to w Grot Budowlanych nie było słabych punktów, a doskonale spisywała się najmłodsza na boisku Twardowska. Wicemistrzynie Polski miały ogromną przewagę, jeszcze większą niż w finale Pucharu Polski, choć przed spotkaniem wydawało się to niemożliwe. Przede wszystkim bardzo dobrze serwowały, co przełożyło się na liczbę bloków (16 przy 6 ŁKS). Ale Budowlane były dużo lepsze w każdym elemencie.

Na najlepszą zawodniczkę wybrano Pavlę Vincourovą.

Grot Budowlani Łódź - ŁKS Commercecon Łódź 3:0 (25:18, 25:18, 25:19)

Budowlani: Vincourova, Grobelna, Polańska, Kąkolewska, Grajber, Twardowska, Witkowska (libero) oraz Muszyńska, Polak, Cutura.

ŁKS: Papafotiou, Kowalińska, Kwiatkowska, Efimienko-Młotkowska, Bidias, Sielicka, Strasz (libero) oraz McClendon, Mras, Wawrzyńczyk.


Sportowe Fakty/AG
Tagi: derby Łodzi, Grot Budowlani Łódź, ŁKS Commercecon Łódź
go to top