Skutery elektryczne w Łodzi już od 26 kwietnia - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa


 
Wtorek, 19 lutego 2019
Wybierz miasto na mapie
Skutery elektryczne w Łodzi już od 26 kwietnia
Data dodania: 2018-04-19 08:25:48
Skutery elektryczne w Łodzi już od 26 kwietnia
Źródło zdjęcia: uml.lodz.pl
Od 26 kwietnia łodzianie będą mogli korzystać z ekologicznego środka transportu, którym będą elektryczne skutery blinkee.city.

Na start systemu blinkee.city w Łodzi dostępnych będzie 27 skuterów. Do końca 2018 r. do dyspozycji użytkowników będzie już 70 pojazdów. Aby rozpocząć korzystanie z blinkee.city należy najpierw zainstalować aplikację w smartfonie i założyć konto w systemie.
. Po weryfikacji konta użytkownik może na mapie sprawdzić, gdzie stoi najbliższy wolny skuter. Gdy już do niego dotrze, wystarczy założyć kask i ruszyć w drogę.

Skuter będzie wypożyczany na minuty. Za jedną minutę jazdy takim skuterem użytkownik zapłaci na początku sezonu tylko 59 gr/min . Maksymalna opłata za cały dzień to 69 zł. Po ponad 100 minutach jazdy naliczanie opłat zostaje wstrzymane i dalsza jazda odbywa się już za darmo, bez względu na liczbę wypożyczonych przez użytkownika pojazdów w danym dniu.

Istnieje również możliwość postoju, czyli zarezerwowania skutera na dłuższy czas – w takim przypadku opłata wynosi 9 groszy za minutę. Studenci oraz seniorzy mogą liczyć na 15% zniżki. Skutery , które będą do dyspozycji łodzian są klasy premium. Oznacza to , że są one większe oraz wygodniejsze od pierwotnie wprowadzonych na rynek w innych miastach skuterów tej firmy.

Początkowo elektryczne skutery systemu blinkee.city będą dostępne w centrum Łodzi, co nie oznacza, że skuterem nie można wyjechać poza strefę – ważne jest, żeby podróż zakończyć wewnątrz strefy. Kończąc jazdę użytkownik może zostawić pojazd w dowolnym miejscy wewnątrz strefy (widocznej na mapie w aplikacji na smartfonie), pamiętając jednak o zgodnym z przepisami parkowaniu skutera.

uml.lodz.pl / Anna Szymczak
Tagi: skutery elektryczne, Łódź, blinkee.city
go to top