Widzew Łódź 1:1 Kaczkan Huragan Morąg - INFO BAI

Widzew Łódź 1:1 Kaczkan Huragan Morąg
Data dodania: 2018-04-30 11:06:02
Widzew Łódź 1:1 Kaczkan Huragan Morąg Widzew Łódź 1:1 Kaczkan Huragan Morąg
Źródło zdjęcia: Anna Szymczak
We wczorajszym meczu Widzew zremisował z Kaczkanem Huraganem Morąg. Zarówno gola dla gości jak i bramkę wyrównującą strzelili gracze z Morąga.

Mecz z Huraganem zaczął się dla Widzewa fatalnie. Już w 2. minucie fenomenalnym uderzeniem popisał się Piotr Łysiak i było 1:0 dla gości. Widzewiacy natychmiast ruszyli do odrabiania strat.
. Najpierw piłkę obok słupka posłał Marcin Pieńkowski, chwilę później bomba Dario Kristo z dystansu minimalnie minęła poprzeczkę. W 12. minucie ataki Widzewa przyniosły skutek. Ładną indywidualną akcją na skrzydle popisał się Pieńkowski, który wrzucił piłkę w pole karne, a Tomasz Szawara interweniował tak niefortunnie, że wpakował futbolówkę do własnej siatki.

W kolejnych minutach inicjatywa należała do czerwono-biało-czerwonych, a Huragan odpowiedział jedynie niecelnym uderzeniem Arkadiusza Mroczkowskiego z rzutu wolnego. Tuż przed przerwą kolejnym doskonałym rajdem po skrzydle popisał się Pieńkowski, ale po jego dośrodkowaniu Stanek uderzył zdecydowanie za lekko, by zaskoczyć Lawrenca. Po pierwszej połowie Widzew remisował więc z Huraganem 1:1.

W drugiej połowie znów groźnie zaatakowali goście.

I choć w końcówce łodzianie próbowali jeszcze przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, a w doliczonym czasie gry bardzo bliski szczęścia był Demjan, to jednak Huragan nie dał sobie wydrzeć wywalczonego punktu.

Widzew Łódź - Kaczkan Huragan Morąg 1:1 (1:1)

Bramki:

0:1 - Piotr Łysiak (2’)

1:1 - Tomasz Szawara (12’ - gol samobójczy)

Widzew: Maciej Humerski - Marek Zuziak, Sebastian Zieleniecki, Damian Kostkowski, Marcin Kozłowski, Marcin Pieńkowski (75’ Bartłomiej Rakowski), Dario Kristo, Maciej Kazimierowicz (87’ Daniel Mąka), Mateusz Michalski (73’ Michał Miller), Karol Stanek (64’ Kacper Falon), Robert Demjan.

Kaczkan Huragan Morąg: Mateusz Lawrenc - Rafał Maciążek, Piotr Łysiak, Tomasz Szawara, Karol Żwir (56’ Radosław Lenart), Joao Augusto (85’ Michał Bartkowski), Daniel Michałowski, Arkadiusz Mroczkowski, Jakub Stankiewicz (45’ Rafał Kruczkowski), Mateusz Bogdanowicz, Paweł Galik.

Kartki: Michałowski

Widzów: 17 357

Sędziowie: Konrad Lewończuk (główny), Daniel Niemyjski, Paweł Herbst (asystenci) - wszyscy KS Podlaskiego ZPN.