Kolejne prace na ul. Wschodniej i Narutowicza - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa


 
Niedziela, 24 lutego 2019
Wybierz miasto na mapie
Kolejne prace na ul. Wschodniej i Narutowicza
Data dodania: 2018-06-04 16:27:16
Kolejne prace na ul. Wschodniej i Narutowicza
Źródło zdjęcia: uml.lodz.pl
Otwarta została Wschodnia od Rewolucji 1905 r. do Jaracza. Rozpoczęły się prace na kolejnym odcinku od Jaracza do Narutowicza. Jeszcze dziś na ul. Narutowicza zostanie wprowadzony drugi etap prac.

Na ul. Wschodniej Veolia Energia Łódź, rozpoczęła budowę kolejnego odcinku ciepłociągu, który umożliwi podłączenie do sieci cieplnej wszystkich znajdujących się wzdłuż ulicy budynków.
. Tym samym zlikwidowane zostaną stare piece w okolicznych kamienicach.

Odcinek ulicy Wschodniej pomiędzy Narutowicza, a Jaracza został zamknięty dla ruchu. Pojawiło się również obustronne zawężenie na Narutowicza i zawężenie na lewym pasie Jaracza. Objazd możliwy będzie od Sienkiewicza, przez Narutowicza i Sterlinga do Jaracza. Wjazdy docelowe dla mieszkańców możliwe będą tylko od strony ulicy Narutowicza.

Budowa ciepłociągu to jeden z etapów dużego projektu rewitalizacji przeprowadzanego na Wschodniej i Jaracza. W dalszej kolejności układany będzie kabel średniego napięcia, a całości prac dopełni przebudowa ulic, na których oprócz nowych chodników i jezdni, pojawią się drzewa.

Dodatkowo zostanie drugi etap prac na Narutowicza. Sfrezowana została nawierzchnia i dwa dni wcześniej, niż zapowiadano, przeniesiony został ruch na południową stronę Narutowicza.

Aby nie czekać, MPK przystąpi do dalszych prac związanych z remontem Narutowicza.

A.Sz.

Uml.lodz.pl/ materiały prasowe
Tagi: remont, rewitalizacja, roboty, lodz, wschodnia, jaracza
go to top