Rozpoczyna się nabór na składanie wniosków na świadczenia 500+ i 300+ w Łodzi - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa


 
Wtorek, 19 lutego 2019
Wybierz miasto na mapie
Rozpoczyna się nabór na składanie wniosków na świadczenia 500+ i 300+ w Łodzi
Data dodania: 2018-06-15 17:04:33
Rozpoczyna się nabór na składanie wniosków na świadczenia 500+ i 300+ w Łodzi
Rozpoczyna się nabór na składanie wniosków na świadczenia 500+ i 300+ w Łodzi Rozpoczyna się nabór na składanie wniosków na świadczenia 500+ i 300+ w Łodzi
Źródło zdjęcia: pixabay.com
Od 1 lipca rozpoczyna się nabór wniosków na świadczenia 500+ i 300+.

Na chwile obecną będzie to wyłącznie nabór elektroniczny, a wnioski papierowe będzie można składać po 1 sierpnia. Nowy okres zasiłkowy będzie trwał od października 2018 roku do września 2019 roku. Wnioski złożone w lipcu i sierpniu zostaną zrealizowane do końca września.

Jeżeli chodzi o dodatek 500+, do którego jest uprawnionych 53 tys. dzieci, zasady składania wniosków i warunki wypłat nie uległy zmianie. Dokumenty można składać za pośrednictwem portalu Empatia, za pośrednictwem E-PUAP-u, czy też bankowości internetowej albo przy udziale strony internetowej Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi. Wnioski papierowe będą przyjmowane w tych samych punktach, co wcześniej, a dodatkowo także na Drewnowskiej 5. Ich godziny pracy w sierpniu zostaną wydłużone od 8 do 18, a w pozostałych miesiącach dokumenty będzie można złożyć w tradycyjnych w godzinach pracy urzędu.
. Przy ul. Schillera także w soboty w godz. 9-13.

W ramach rządowego programu "Dobry Start" na wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny przysługuje jednorazowe wsparcie finansowe w wysokości 300 zł. Świadczenie to przysługuje na każde dziecko uczące się w szkole, do ukończenia 20. roku życia, dla dzieci niepełnosprawnych – do ukończenia 24. roku życia. Świadczenie przysługuje niezależnie od posiadanego dochodu. Świadczenie to przysługuje rodzicom, opiekunom faktycznym, opiekunom prawnym, rodzinom zastępczym, osobom prowadzącym rodzinne domy dziecka, dyrektorom placówek opiekuńczo - wychowawczych, dyrektorom regionalnych placówek opiekuńczo – terapeutycznych.

Świadczenie nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola oraz

realizujące roczne przygotowanie przedszkole w tzw. zerówce w przedszkolu lub

szkole. Aby otrzymać świadczenie dobry start należy złożyć wniosek.

Dla mieszkańców Łodzi przyjmowaniem wniosków, ustalaniem uprawnień i wypłatą

świadczenia zajmować będzie się Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi.

W przypadku dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej - Miejski Ośrodek Pomocy

Społecznej w Łodzi.

Ważne, aby składając wniosek podać swój adres poczty elektronicznej e-mail. Wówczas informacja o przyznaniu świadczenia dobry start zostanie przekazana na ten adres. Druki wniosków będą dostępne w punktach przyjęć wniosków oraz na stronie internetowej Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi.

A.Sz.

Uml materiały prasowe
Tagi: wnioski, nowe, 500+ , 300+, przedszkola, szkoly, dofinansowanie, lodz
go to top