W Łodzi powstanie najdłuższy woonerf w całej Polsce - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa


 
Wtorek, 19 lutego 2019
Wybierz miasto na mapie
W Łodzi powstanie najdłuższy woonerf w całej Polsce
Data dodania: 2018-06-19 15:44:36
W Łodzi powstanie najdłuższy woonerf w całej Polsce
W Łodzi powstanie najdłuższy woonerf w całej Polsce W Łodzi powstanie najdłuższy woonerf w całej Polsce W Łodzi powstanie najdłuższy woonerf w całej Polsce
Źródło zdjęcia: uml.lodz.pl
Wznowiono ponownie prace przy budowie najdłuższego woonerfu w Polsce. Jeszcze w tym roku ul. Pogonowskiego zmieni się w zieloną i przyjazną mieszkańcom przestrzeń.


Przetarg na budowę woonerfu na ul. Pogonowskiego został rozstrzygnięty przez Zarząd Inwestycji Miejskich jeszcze w poprzednim roku, a prace miały rozpocząć się latem 2017 r. Niestety wkrótce po rozpoczęciu prac wykonawca napotkał poważne problemy przy przebudowie instalacji podziemnych. Wodociąg okazał się być tak stary i tak zawodny, że niemal każde prace w jego pobliżu doprowadzały do jego uszkodzenia. W związku z tym prace zostały wstrzymane, a Łódzka Spółka Infrastrukturalna, która w swoim zakresie zadań ma przebudowę wodociągów, musiała zmodernizować cały wodociąg od al. 1 Maja do ul.
. Zielonej. Zarówno proces projektowania jak i wyboru wykonawcy zajęły sporo czasu. Prace na dwóch odcinkach ul. Pogonowskiego związane z wymiany starego i zawodnego wodociągu rozpoczęły się w maju. W tym czasie wybrany przez Zarząd Inwestycji Miejskich wykonawca woonerfu, rozpoczął swoje prace przy instalacjach podziemnych - tłumaczy Katarzyna Mikołajec, z-ca dyrektora Zarządu Inwestycji Miejskich.

Kiedy zakończy się modernizacja wodociągu, rozpoczną się prace związane z odtwarzaniem drogi. W połowie lipca będą one prowadzone na odcinku między al. 1 Maja i ul. Więckowskiego. Miesiąc później, gdy ŁSI zakończy modernizację wodociągu, rozpoczną się prace przy budowie woonerfu między ul. Więckowskiego i Zieloną. Katarzyna Mikołajec ocenia, że wszystkie prace (obejmujące m.in. liczne nasadzenia) na Pogonowskiego zakończa się w listopadzie 2018 r.

A.Sz.
uml.lodz.pl
Tagi: woonerf, polska, lodz, najdluzszy, Pogonowskiego, prace, budowa
go to top