Manufaktura i Przyjaciele zapraszają na Urodziny Łodzi - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa


 
Wtorek, 19 lutego 2019
Wybierz miasto na mapie
Manufaktura i Przyjaciele zapraszają na Urodziny Łodzi
Data dodania: 2018-06-29 14:07:17
Manufaktura i Przyjaciele zapraszają na Urodziny Łodzi
Źródło zdjęcia: uml.lodz.pl
Już za miesiąc obchodzić będziemy 595. urodziny Łodzi. Z tej okazji łodzian czeka prawdziwa muzyczna uczta.

Trzy dni fantastycznych, różnorodnych koncertów, z których pierwszy odbędzie się na rynku Manufaktury. Urodzinowe świętowanie zacznie się w piątek, 27 lipca, wielkim koncertem na rynku Manufaktury, podczas którego wystąpią Patrycja i Przyjaciele.

Patrycja Markowska zaprosiła Małgorzatę Ostrowską, Artura Gadowskiego, Roberta Gawlińskiego, Tomsona, Barona oraz zespół Afromental. W ponad dwugodzinnym koncercie usłyszymy wszystkie najważniejsze przeboje zaproszonych artystów.

To jednak nie koniec urodzinowych atrakcji!
W sobotę (28.07) na rynku Manufaktury, dwukrotnie zostanie pokazany, uwielbiany przez łodzian spektakl „Szalone Nożyczki”, wystawiany przez Teatr Powszechny.
Na koncerty, które odbędą się w sobotę i niedzielę (28 i 29.07) na placu Wolności, zaprasza Łódzkie Centrum Wydarzeń.
.
Wystąpią: Roisin Murphy, Ania Dąbrowska, The Dumplings, Otsochodzi, Quebonafide, Organek, LemON i SONAR.

--------------------------------

Patrycja i Przyjaciele – to projekt muzyczny, który zrodził się z sympatii i pasji wspólnego grania.
Patrycja Markowska zaprasza do wspólnych występów muzyków, z którymi przyjaźni się od lat i z którymi dobrze czuje się na scenie.
Projekt odnosi sukcesy, nie tylko dlatego, że biorą w nim udział jedne z najbardziej znanych i lubianych gwiazd polskiej muzyki.
Łączącą ich przyjaźń i zamiłowanie do wspólnego grania widać, a przede wszystkim słychać, gdy pojawiają się na estradzie.

--------------------------------

„Szalone nożyczki” - Spektakl „Szalone nożyczki” zasłużył sobie na miano kultowego - jest jednym z najchętniej oglądanych łódzkich spektakli.
To właśnie na scenie Teatru Powszechnego w Łodzi z inicjatywy dyrektor Ewy Pilawskiej. W 1999r. odbyła się polska prapremiera spektaklu.
Od tego czasu spektakl nieprzerwanie prezentowany jest na Dużej Scenie Teatru Powszechnego. Został zagrany już ponad 1100 razy.
Interaktywna formuła komedii powoduje, że jego fabuła nigdy nie jest do końca taka sama, dlatego też wielu widzów ogląda spektakl wielokrotnie.
Rekordzista obejrzał go 16 razy. Po prapremierze w Łodzi spektakl zyskał ogromną popularność, wiele teatrów - bazując na sukcesie spektaklu w Łodzi - włączyło go do swojego repertuaru. Prezentacja jednego z najbardziej lubianych przez łodzian spektaklu z pewnością będzie ważnym wydarzeniem artystycznym w ramach święta Łodzi i jego mieszkańców.

Bezpłatne wejściówki na oba sobotnie spektakle (godz. 15 i 18), będą rozdawane
w Manufakturze w ostatnim tygodniu lipca. Pulę biletów będzie również dystrybuować Łódzkie Centrum Wydarzeń.

A.Sz.

Uml.lodz.pl
Tagi: urodziny, lodz, manufaktura, koncerty, patrycja, przyjaciele, teatr, szalone, nozyczki
go to top