W pijackim amoku niszczył samochody - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa


 
Wtorek, 19 lutego 2019
Wybierz miasto na mapie
W pijackim amoku niszczył samochody
Data dodania: 2018-07-03 11:53:51
W pijackim amoku niszczył samochody
Źródło zdjęcia: sxc.hu
Policjanci zatrzymali mężczyznę, który został ujęty przez świadka, po tym jak uszkodził co najmniej trzy samochody. Straty wyrządzone przez wandala sięgają ponad 11 tysięcy złotych.

3 lipca 2018 roku około godziny 1:20 policjanci otrzymali informację, że jakiś mężczyzna demoluje zaparkowane przy ulicy Wapiennej samochody. Po chwili na miejscu pojawili się mundurowi. Okazało się, że potencjalny sprawca został obezwładniony przez świadka zdarzenia, który zauważył niszczenie pojazdów przez okno. Mieszkaniec usłyszał klakson oraz odgłosy niszczenia samochodów. Gdy wyjrzał przez okno zauważył jak z Forda Mondeo jakaś osoba wyrzuca lusterko wsteczne. Gdy lokator zszedł na podwórko wandal wskakiwał na kolejny pojazd.
. Natychmiast powiadomił policje a sam obezwładnił sprawce.

Okazało się, że 19-latek miał w organizmie ponad 1,4 promila alkoholu. Został zatrzymany w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze dotarli dotychczas do dwóch właścicieli uszkodzonych samochodów. W Fordzie Mondeo podejrzewany uszkodził dach i lusterko a właściciel oszacował straty na 5 tys. złotych. W drugim z pojazdów mężczyzna uszkodził przednią szybę, szyberdach, lusterko  i wgniótł dach. Właściciel Hyundaia wycenił straty na 6 tysięcy złotych. Policjanci zlokalizowali jeszcze Forda Transita z urwanym lusterkiem. Funkcjonariusze docierają do jego właściciela, aby oszacował uszkodzenia.

Zatrzymany po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut zniszczenia mienia. Dotychczas nie miał konfliktu z prawem. Za tego rodzaju przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

lodzka.policja.gov.pl / JR
Tagi: zniszczył samochody, Łódź, wandal, pijany
go to top