Zapomniał leków, zatrzymano mu prawo jazdy. - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa


 
Wtorek, 25 czerwca 2019
Wybierz miasto na mapie
Zapomniał leków, zatrzymano mu prawo jazdy.
Data dodania: 2018-10-05 11:16:51
 Zapomniał leków, zatrzymano mu prawo jazdy.
Źródło zdjęcia: sxc.hu
Kierujący fordem zapomniał przyjąć poranną dawkę lekarstw, stracił panowanie nad autem i wjechał w mur budynku. Pamiętajmy, że istotną kwestią w prowadzeniu samochodu jest sprawność psychofizyczna kierowcy. To od niej w dużej mierze zależy prawidłowa i szybka reakcja na to co się dzieje na drodze. 3 września 2018 roku około godz. 7:40 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi otrzymali zgłoszenie, że w budynek posesji przy ul. Przybyszewskiego uderzył ford focus.
.


Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że kierujący fordem focusem zasłabł za kierownicą, zjechał na prawo, wjechał na chodnik uderzając przodem samochodu w mur budynku, a następnie w bok zaparkowanej skody fabii.

62 - latek tłumaczył policjantom, że podczas jazdy dostał ataku kaszlu i stracił przytomność. Wspominał również, że jest astmatykiem a rano zapomniał zażyć leków. Usprawiedliwiał się także tym, że ostatni raz sytuacja z zasłabnięciem związanym z brakiem zażycia medykamentów zdarzyła mu się miesiąc temu.

Łodzianinowi zatrzymano prawo jazdy, a za swój czyn odpowie teraz przed sądem.

Kierowcy przed zażyciem jakiegokolwiek leku powinni zawsze dokładnie przeczytać ulotkę dołączoną do leku. Szczególną uwagę należy skierować na skutki uboczne, które zawsze są bardzo dokładnie opisane. Jeśli w ulotce znajduje się informacja o wpływie na sprawność psychofizyczną, należy zrezygnować z prowadzenia samochodu. W przeciwnym razie można stać się poważnym zagrożeniem na drodze.

Źródło: lodz.policja.gov.pl/Aga
Tagi: Łódź, leki, prawo jazdy, ford, wjechał w mur
Najczęściej czytane
go to top