Chcieli kupić narkotyki, pobili łodzianina. - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa


 
Wtorek, 25 czerwca 2019
Wybierz miasto na mapie
Chcieli kupić narkotyki, pobili łodzianina.
Data dodania: 2018-10-10 11:23:43
Chcieli kupić narkotyki, pobili łodzianina.
Chcieli kupić narkotyki, pobili łodzianina. Chcieli kupić narkotyki, pobili łodzianina.
Źródło zdjęcia: lodz.policja.gov.pl
Zatrzymano dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój na 20-letnim łodzianinie. Stróże prawa odzyskali również skradziony telefon i laptop, należące do pokrzywdzonego.

W nocy z 10 na 11 września 2018 roku na ulicy Piotrkowskiej łodzianin został zaczepiony przez dwóch obcych mężczyzn. Tłumaczyli oni, że pochodzą spoza Łodzi i przyjechali się pobawić. Mężczyzna wdał się w krótką rozmowę z nieznajomymi i w zamian za wskazanie miejsca sprzedaży środków odurzających miał zostać podwieziony taksówką do swojego domu. Ponieważ 20-latek wracał z pracy i w związku z późną porą musiałyby długo czekać na autobus, postanowił skorzystać z tej nietypowej propozycji. Następnie z nowo poznanymi kolegami podjechał taksówką na łódzkie Bałuty, gdzie jak wyjaśnił ktoś mógł sprzedawać narkotyki.
. Ponieważ ostatecznie nie doszło do zakupu nielegalnych używek, nowi znajomi postanowili wyładować swoją złość na łodzianinie. W chwili, gdy na miejsce podjechała kolejna taksówka wioząca kolegów przybyszy spoza Łodzi, 20-latek został zaatakowany. Napastnicy pobili go i przeszukali jego torbę. Sprawcy zabrali mu telefon komórkowy, tablet, legitymację szkolną oraz kartę bankomatową. Po tym zdarzeniu sprawcy rozeszli się, a pokrzywdzony powiadomił Policję. Czynności przeprowadzone przez kryminalnych pozwoliły na szybkie ustalenie amatorów cudzej własności. Dwóch mężczyzn zostało już zatrzymanych i usłyszało zarzuty rozboju. Jak się okazało przestępczy duet pochodzi z Kalisza. Mężczyznom, którzy nie byli uprzednio karani grozi teraz nawet do 12 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.


Źródło: lodz.policja.gov.pl/Aga
Tagi: Łódź, kradzież, narkotyki, rozbój, Kaliszanie
Najczęściej czytane
go to top