Strzały na Uniwersytecie Łódzkim - groził, że zabije mężczyznę - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa


 
Poniedziałek, 20 maja 2019
Wybierz miasto na mapie
Strzały na Uniwersytecie Łódzkim - groził, że zabije mężczyznę
Data dodania: 2018-10-24 13:17:06
Strzały na Uniwersytecie Łódzkim - groził, że zabije mężczyznę
Strzały na Uniwersytecie Łódzkim - groził, że zabije mężczyznę Strzały na Uniwersytecie Łódzkim - groził, że zabije mężczyznę Strzały na Uniwersytecie Łódzkim - groził, że zabije mężczyznę Strzały na Uniwersytecie Łódzkim - groził, że zabije mężczyznę
Źródło zdjęcia: lodzka.policja.gov.pl
Interweniować musieli antyterroryści.

23 października 2018 roku przy ulicy Składowej 43 w Łodzi słychać było strzały. Uzbrojony mężczyzna zastrzelił młodą dziewczynę, a następnie wszedł do budynku Uniwersytetu Łódzkiego. Z wnętrza słychać było krzyki. Ktoś zaalarmował policję. Patrol zastał na dyżurce człowieka z raną postrzałową głowy. Na górze widać było napastnika z długą bronią. Groził, że zabije mężczyznę, którego trzyma.
. Następnie wciągnął go do jednego z pomieszczeń.

Jak się okazało napastnikiem był mieszkaniec Łodzi, który chwilę wcześniej pokłócił się ze swoją żoną. Mężczyzna nie mógł znieść jej decyzji o rozstaniu.

Interweniował negocjator, ale rozmowy zostały przerwane przez starzały. Do akcji wkroczyli antyterroryści…

Na szczęście to tylko ćwiczenia Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji KWP w Łodzi i Uniwersytetu Łódzkiego.

Akcja łódzkiego SPAP to pierwsza część ćwiczeń „Zakładnik 2018”. Dzięki temu treningowi nasi funkcjonariusze są coraz lepiej przygotowani do realnych zagrożeń związanych z terroryzmem. Ważnym elementem tego rodzaju działań jest możliwość ćwiczeń w realnych warunkach, w pomieszczeniach w których na co dzień pracują osoby i studiują uczniowie. Jest to również dobra okazja dla tych osób, aby dowiedzieć się jak reagować w sytuacji zagrożenia, jak się zachować i na co zwracać uwagę.

Drugą częścią szkolenia jest krótkie podsumowanie naukowe, którego dokona, wraz z przedstawicielami służb prof. Ryszard Machnikowski, ekspert ds. terroryzmu i zagrożeń międzynarodowych.


Źródło: lodzka.policja.gov.pl/AK
Tagi: strzelanina, Uniwersytet Łódzki, napastnik, morderstwo, kłótnia, szkolenia, policja, antyterroryści
go to top