Wniosek o aresztowanie 27 – latka podejrzanego o zabójstwo - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa


 
Niedziela, 18 sierpnia 2019
Wybierz miasto na mapie
Wniosek o aresztowanie 27 – latka podejrzanego o zabójstwo
Data dodania: 2018-11-06 10:05:21
Wniosek o aresztowanie 27 – latka podejrzanego o zabójstwo
Źródło zdjęcia: stock.adobe.com
Prokuratura Rejonowa Łódź – Widzew skierowała do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie 27 – letniego mężczyzny, który w usłyszał już zarzut zabójstwa swojego 49 – letniego sąsiada.

Śmiertelny okazał się jeden cios zadany w bark. Zarzucony podejrzanemu czyn zagrożony jest karą nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Do zdarzenia doszło w dniu 3 listopada 2018 roku, w jednej z kamienic przy ulicy Łowickiej w Łodzi. Jak wynika z dokonanych ustaleń, do mieszkania podejrzanego przyszła sąsiadka oddać pożyczoną wcześniej ładowarkę. Gdy wychodziła na korytarzu podszedł do niej jej mąż i bez powodu uderzył ją ręką w głowę. Takie zachowanie nie spodobało widzącemu to 27 – latkowi.
. Zwrócił uwagę sąsiadowi, a następnie między mężczyznami doszło do wymiany zdań. W trakcie sprzeczki młodszy z mężczyzn niespodziewanie ugodził drugiego nożem w okolicę barkową po lewej stronie. Następnie, poszedł do kuchni i włożył narzędzie do zlewozmywaka. Natomiast 49 – latek zaczął kierować się w stronę swojego mieszkania. Po drodze jednak upadł na korytarzu, silnie krwawiąc.
Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Niestety, mimo podjętej reanimacji, 49 – latka nie udało się uratować. W wyniku zdarzenia doznał on rany kłuto – ciętej drążącej w głąb, która spowodowała krwotok skutkujący jego gwałtowną śmiercią.
27 –latek został zatrzymany. Wstępne ustalenia wskazują, iż był pod wpływem alkoholu.
Podczas przesłuchania nie przyznał się do zarzucanego mu czynu, ale potwierdził fakt ugodzenia nożem 49 -latka. Wyjaśnił, jednak że nie chciał go zabić, był to jego zdaniem odruch spowodowany nadmiernym spożyciem alkoholu.
Ze względu na grożącą podejrzanemu surową karę, a także obawę matactwa
i ukrywania się, prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy.

Źródło: Prokuratura okręgowa w Łodzi
Tagi: wniosek, aresztowanie, prokuratura, łódź, zabójstwo
Najczęściej czytane
go to top