Paweł Fajdek w Empiku - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa


 
Poniedziałek, 20 maja 2019
Wybierz miasto na mapie
Paweł Fajdek w Empiku
Data dodania: 2018-11-16 09:17:12
Paweł Fajdek w Empiku
Paweł Fajdek w Empiku Paweł Fajdek w Empiku Paweł Fajdek w Empiku
Źródło zdjęcia: empik.com
Paweł Fajdek, trzykrotny mistrz świata w rzucie młotem, będzie w piątek 16 listopada gościem salonu Empik w łódzkiej Manufakturze.

Utytułowany polski lekkoatleta będzie opowiadał o swojej książce, która niedawno trafiła do księgarń w całej Polsce. „Petarda. Historie z młotem w tle” to zbiór anegdot i niezwykłych historii z życia jednego z najbardziej utytułowanych polskich lekkoatletów.

–Jestem przekonany, że tytuł „Petarda” dobrze mówi o tym, co można przeczytać w tej książce. Jest tam cała masa śmiesznych historii z mojego życia. Nie tylko już z czasów kariery, choć sportu jest w tej książce naprawdę dużo, ale także z dzieciństwa. Generalnie skoncentrowaliśmy się na tym, co najśmieszniejsze. Dotykamy też trudnych momentów, ale nawet wtedy bywa zabawnie –mówi Paweł Fajdek.
.

Fajdek w zabawny sposób wraca do niewiarygodnych historii ze swojego życia, jak np. zgubienie złotego medalu Mistrzostw Świata w pekińskiej taksówce, wyroku w sądzie dla nieletnich za przeniesienie samochodu nauczycielki, czy też zaspaniu na ważne (i co najważniejsze) wygrane –zawody.

– Taki jestem, czasem zdarza mi się uwikłać w dziwne sprawy, albo coś zgubić, czy się spóźnić. Walczę z tym, ale nie zawsze wychodzi. Może jednak dzięki temu moje życie jest bardziej zabawne? –mówi Fajdek.

W spotkaniu w sklepie Empik w Manufakturze udział weźmie też jeden ze współautorów książki, przez wiele lat związany z Łodzią i łódzkimi mediami dziennikarz sportowy Paweł Hochstim.
Trzykrotny mistrz świata w rzucie młotem obecnie przygotowuje się do następnego sezonu, który zakończy się światowym czempionatem w katarskiej Dausze. – Na razie mam niewielkie komplikacje zdrowotne, ale mam nadzieję, że lada dzień będę mógł już normalnie trenować. Mam na koncie trzy złote medale z mistrzostw świata, ale to nie znaczy, że nie chcę mieć czwartego. Miejsce w gablocie – jej zdjęcia można obejrzeć w mojej książce – jest przygotowane – dodaje Fajdek.
Spotkanie w sklepie Empik w Centrum Handlowym Manufaktura w Łodzi przy ul. Drewnowskiej 58 rozpocznie się o godz. 18. „Petarda. Historie z młotem w tle” powstała nakładem wydawnictwa SQN. Mecenasem książki jest firma Polanik, producent sprzętu lekkoatletycznego.

Źródło: empik.com
Tagi: łódź, paweł fajdek, książka, empik, manufaktura,
go to top