Wniosek o aresztowanie agresywnego pasażera MPK - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa


 
Poniedziałek, 20 maja 2019
Wybierz miasto na mapie
Wniosek o aresztowanie agresywnego pasażera MPK
Data dodania: 2018-11-30 09:06:12
Wniosek o aresztowanie agresywnego pasażera MPK
Źródło zdjęcia: pixabay.com
Prokuratura Rejonowa Łódź– Widzew skierowała do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie 31 –latka, który usłyszał zarzuty dotyczące znieważenia interweniujących policjantów i kierowania w stosunku do nich gróźb w celu zmuszenia do zaniechania podejmowanych czynności służbowych.

Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze do lat 3. Jak wynika z dokonanych ustaleń, w dniu 26 listopada 2018 roku, około godziny 18 policjanci zostali powiadomieni o tym, że w autobusie linii 96 znajduje się agresywny mężczyzna. Udali się na skrzyżowanie ulic Śmigłego –Rydza i Milionowej, gdzie kierowca MPK zatrzymał autobus, otwierając przy tym drzwi aby na zewnątrz mogli wydostać się inni pasażerowie. W autobusie znajdował się tylko 31 –latek. Z uzyskanych informacji wynikało, że mężczyzna był pobudzony. Zaczął palić papierosa, dlatego też jedna z kobiet jadąca autobusem poprosiła o interwencję kierowcę. Na zwróconą uwagę podejrzany zareagował agresywnie. Wyciągnął z reklamówki siekierę i nóż o długości ostrza około 15 cm.
. Zaczął nimi wymachiwać krzycząc, że „wszystkich pozabija”. Na widok interweniujących policjantów, mężczyzna odłożył na bok niebezpieczne przedmioty, w dalszym ciągu był jednak agresywny. Używał w stosunku do funkcjonariuszy obelżywych słów. Groził im także pobiciem, uniemożliwiając tym samym wylegitymowanie i zatrzymanie.

Udało się go ująć dopiero po zastosowaniu środków przymusu bezpośredniego. Był trzeźwy. Trwają ustalenia, czy nie znajdował się pod wpływem innych środków psychoaktywnych, a zwłaszcza tzw. „dopalaczy”. Kierowca i podróżni nie złożyli wniosku o ściganie 31 –latka, za kierowane w stosunku do nich groźby, dlatego też zarzuty dotyczą jedynie ściganych z urzędu przestępstw na szkodę policjantów.
Mężczyzna był już wcześniej karany m.in. za usiłowanie rozboju i znieważenie funkcjonariuszy. Z uwagi na obawę popełnienia ciężkiego przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o jego aresztowanie. Planowane jest przeprowadzenie badań sądowo –psychiatrycznych pod kątem ustalenia stanu poczytalności i stwierdzenia, czy pozostawanie na wolności podejrzanego nie stwarza zagrożenia dla porządku prawnego.

Źródło: lodz.po.gov.pl
Tagi: łódź, prokuratura, wniosek, areszt, siekiera
go to top