Oszustwo metodą na policjanta - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa


 
Wtorek, 25 czerwca 2019
Wybierz miasto na mapie
Oszustwo metodą na policjanta
Data dodania: 2018-12-18 21:35:24
Oszustwo metodą na policjanta
Źródło zdjęcia: lodzka.policja.gov.pl
Starsza kobieta mogła paść ofiarą oszusta.

6 grudnia 2018 roku do VIII Komisariat w Łodzi zgłosiła się starsza kobieta, która stwierdziła, że mogła paść ofiarą oszusta. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że zadzwonił do niej nieznany mężczyzna, który przedstawił się jako funkcjonariusz policji.

Rzekomy stróż prawa poinformował swoją rozmówczynię, że pracownicy jej banku oszukują klientów poprzez skanowanie ich dowodów osobistych i wypłacanie pieniędzy z kont. Następnie poprosił pokrzywdzoną o zaciągnięcie pożyczki w tej placówce i wpłatę uzyskanych w ten sposób pieniędzy do wpłatomatu na tzw.
. „kryptowalutę”. Wszystko to miało za zadanie udaremnić przestępczy proceder, w czym miała wydatnie pomóc pokrzywdzona. Oszust, w celu uwiarygodnienia się jako funkcjonariusz policji, kazał wykręcić kobiecie numer alarmowy 112, nie zrywając z nią wcześniejszego połączenia telefonicznego. Następnie, po uzyskaniu telefonu komórkowego do nagabywanej pozostawał z nią w stałej w , aż do czasu wpłaty pieniędzy na podane konto. Starsza kobieta po zakończeniu połączenia i konsultacji z córką doszła do przekonania, że mogła zostać oszukana. Policjantka, która przyjęła zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa, wiedziała że należy działać bardzo szybko. Niezwłocznie skontaktowała się z właścicielem bitomatu prosząc o natychmiastowe wstrzymanie transakcji. W rezultacie tych działań pieniądze wróciły do rąk pokrzywdzonej.

Źródło: lodzka.policja.gov.pl

Aga
Tagi: oszut, oszustwo, metoda, na policjanta, pieniądze
Najczęściej czytane
go to top